Srpen 2008

Herci s rodinami

22. srpna 2008 v 17:38 ZAJÍMAVOSTI
Emma s bratrem Alexem
Rupert se sourozenci
Danielova matka
Harry Potter And The Order Of The Phoenix - Party
Katie s rodinou
Ralph se sestrou Arrivals At The Orange British Academy Film AwardsNapoleon a Betsy

22. srpna 2008 v 13:30 HERMIONA GRANGEROVÁ - Emma Watson
Los Angeles - V chystaném romantickém filmu Napoleon a Betsy se v hlavní ženské roli objeví Emma Watsonová. Osmnáctiletá představitelka Hermiony ze série o Harrym Potterovi podle Hollywood Reporteru nahradila krásku Scarlett Johanssonovou, která je prý na roli příliš stará.
Watsonová tak ztvární Betsy Balcombovou, mladou a impulzivní ženu, která se na britském ostrově svaté Heleny zamiluje do Napoleona, který sem byl vyhoštěn. Třiadvacetiletá Johanssonová se na filmu podílí jako producentka, film je dílem režiséra Benjamina Rosse.

Emma je tváří značky Chanel

22. srpna 2008 v 13:26 HERMIONA GRANGEROVÁ - Emma Watson
Emma Watson (18), vykvetla do noblesní krásky. Její proměny z dívky v ženu si všimli i zástupci luxusní francouzské značky Chanel, kteří neváhali a nabídli jí kontrakt v hodnotě 6 miliónů dolarů, aby se stala jejich novou tváří.Watsonová tak nahradila svou kolegyni Keiru Knightleyovou, která byla tváří Chanelu od roku 2006. Jak informoval deník Daily Mail, námluvy mladé herečky s luxusním módním domem začaly ještě předtím, než spolu podepsali exkluzivní smlouvu.
"Chanel si Emmu vytipoval jako skvělou nástupkyni Keiry a začal jí oblékat na filmové premiéry a nejrůznější večírky," prozradil zdroj z módního domu s tím, že se před uzavřením smlouvy ještě čekalo na to, zda herečka bude v šatech od Chanelu působit reprezentativně a bude je umět nosit jako dáma. To se potvrdilo a Emma se tak rázem stala zase o něco bohatší

Daniel v novém filmu Journey (2009)!

22. srpna 2008 v 13:13 HARRY POTTER - Daniel Radclife
Britský herec Daniel Radcliffe už nechce být jen Harry Potter. Bude drsnější! Přijal hlavní roli ve válečném snímku Journey.
O drsnější role si herecký rejstřík rozšíří v novém roce britská herecká naděje Daniel Radcliffe. Filmový Harry Potter totiž přijal hlavní postavu ve válečném snímku Journey. V něm se představí jako fotograf Dan Eldon. Toho v Somálsku během občanské války v roce 1993 ukamenovali. O roli přitom Daniel svedl boj s velmi zkušenými kolegy z Hollywoodu, mezi nimi porazil například Heatha Ledgera, Joaquina Phoenixe, Ryana Phillippa i rodáka Orlanda Blooma. S jeho obsazením však souhlasili i Eldonovi pozůstalí. "Bránili jsme se spoustě starších herců, protože Dan byl chlapcem proměňujícím se v muže. Načasování je správné a ta osoba je správná a já bych ani víc žádat nemohla. Dlouhá léta hrál kouzelníka a můj Dan byl tak trochu jiným druhem čaroděje. V životech těch dvou Danů je paralela. Daniel Radcliffe je básník, plní časopisy a je poloviční žid. Má smysl pro humor a energii, což mi připomíná mého Dana," uvedla Eldonova matka Kathy. Dan Eldon byl zavražděn ve svých dvaadvaceti letech v hlavní somálské metropoli Mogadišu. Scénář k filmu je založen na jeho denících.

Daniel si neumí zavázat boty

22. srpna 2008 v 12:19 HARRY POTTER - Daniel Radclife
Devatenáctiletý Daniel Radcliffe totiž touto poruchou také trpí a nedokáže si dokonce zavázat ani tkaničky u bot. Přesto patří k nejlepším hereckým nadějím v Británii i Hollywoodu.
"Ano, Daniel má dyspraxii. Nikdy se tím netajil. Naštěstí je jeho stav jen velmi málo vážný a v nejhorším případě má problém zavázat si tkaničky a má ošklivé písmo," přiznala Danielova mluvčí.
"Někdy si říkám, proč, ach proč se ten suchý zip neodlepil?" vysvětloval Radcliffe trápení se svou neurologickou poruchou.
Ale v podstatě prý dyspraxii vděčí za to, že se stal hercem. A ne ledajakým. O jeho úspěchu v roli Harryho Pottera netřeba spekulovat. A divadelní kritiky ho za roli ve hře Equus označily jednou z největších nadějí londýnské scény.
"Ve škole to ale bylo velmi těžké, protože jsem byl ve všem prevít," dodal devatenáctiletý herec.

Rupert Grint právě natáčí film Cherry Bomb!

21. srpna 2008 v 23:11 RON WEASLEY - Rupert Grint
Stránka RupertGrint.net informuje, že představitel Rona Weasleyho Rupert Grint se "upsal" filmu Cherry bomb.Odvážný thriller se odehrává v Belfastu, Irsko, a vypráví o dvou teenagerech, kteří se dostanou do problémů po tom, co se oba zamilují do stejné dívky.Film je nyní v produkci a dotočení je naplánované na konec srpna. Do kin by měl být uveden někdy v roce 2009.


Emma ve filmu Ballet Shoes

21. srpna 2008 v 22:49 HERMIONA GRANGEROVÁ - Emma Watson
[poster.jpg] Příběh začíná adoptováním tří sirotků výstředním paleontologem Gumem, který často cestuje po celém světě, proto adoptované děti zanechá v péči Sylvie a Nany. Nedostatek peněž přinutí Sylvii poskytnout některé pokoje v domě k pronájmu.
Prvním nocležníkem je pan Simpson. Hned se spřátelí s prostřední dívkou Petrovou, která miluje stroje a začne mu pomáhat s jeho autem. Ostatní děti - Pauline a malá Posy - jsou více extrovertní a okamžitě zaujmou další nájemnici - slečnu Theo Dane. Theo je bývalou herečkou a nyní vyučuje u madam Fidolie na umělecké škole a navrhne, aby tam děvčata začala chodit.

Časem je jasné, že Pauline a Posy se výborně hodí na jeviště. Pauline je rozená herečka a Posy ukáže své baletní nadání a madam Fidolie ji vezme pod svá ochranná křídla. Mezitím Petrova dostane pár malých rolí, ale daleko více jí baví pomáhat panu Simpsonovi s jeho autem. Mezi Sylvií a panem Simpsonem vznikne více než přátelský vztah.

Emma Watson, coby Pauline, vystoupila ze stínu Hermiony Grangerové a ukázala, že je opravdu talentovaná. Baječné obsazení zahrnovalo také tradiční herecké favority jako Dame Eileen Atkins, Victoria Wood, Marc Warren and Emilia Fox. Všichni ale byli zastíněni mladými herečkami, které si zahrály tři adoptované sestry.

Rowlingová se soudí o potterovský lexikon

21. srpna 2008 v 22:22 ZAJÍMAVOSTI
Britská spisovatelka Joanne K. Rowlingová po sérii románů o Harrym Potterovi plánovala napsat potterovský lexikon. Jenže záměry jí zkřížil Američan Steve Vander Ark, který má lexikon už hotový - na webu, ale rád by ho vydal knižně.
Rowlingová a společnost Warner Bros., která ji zastupuje, střet dovedly před newyorský soud. Ten se kauzou zabývá tento týden.
"Netěší mě, že musím podniknout právní kroky, ale jsem zde proto, že si uvědomuji problém, který se netýká jen mne samotné. Pokud se povolují knihy, které opisují jiné práce, trpí tím autoři, fanoušci i čtenáři," uvedla v pondělí Rowlingová, která Vander Arkův lexikon považuje za "krádež ve velkém" jež zneužívá sedmnácti let její "těžké práce".
"Existují mnohé knihy v různých jazycích, které komentují nebo kritizují Harryho Pottera - a je to v pořádku. Ale tentokrát nejde o analýzu ani komentář - je to něco jiného. Ta kniha zachází příliš daleko a nenabízí vůbec nic," dodala Rowlingová, která chtěla vlastní lexikon vydat do tří let a výtěžky z prodeje věnovat charitě. Spor ji však prý vyčerpal natolik, že přestala psát.
Vše přitom začalo celkem nevinně. Knihovník Steve Vander Ark vymyslel a na webu www.hp-lexicon.org úspěšně provozoval potterovskou encyklopedii. Začala fungovat v létě roku 2000, zpočátku jako seznam pojmů vyskytujících se v potterovských románech. Postupně přibývaly další sekce, jako třeba bestiář, atlas, diskusní fórum.
Rowlingová tuto stránku, která je zdarma přístupná, podporovala a roku 2004 ji dokonce i ocenila. Jenže pak americké nakladatelství RDR Books oznámilo, že lexikon vydá v podobě čtyřsetstránkové knihy a prodávat ji bude za pětadvacet dolarů.
Rowlingové i Warner Bros. vadí nejenom knižní verze, ale i to, že se publikace má od internetového fóra lišit. Neobsáhne diskuse a komentáře fanoušků, takže podle Rowlingové jde o pouhé "převyprávění".
Podobný názor sdílí i český překladatel Harryho Pottera Pavel Medek. "Internetový lexikon znám, připadal mi celkem chytře a solidně připravovaný. Nicméně si moc neumím představit, jak bude fungovat v knize, kde se nikam neprokliknete," podotýká.
V tomto směru by více očekával od lexikonu Rowlingové, kde si autorka může dovolit osobnější tón a objasnit inspirace, podněty, souvislosti. "I když mám k postojům Rowlingové řadu výhrad, v tomto případě bych s ní souhlasil," dodává Medek.
Žalované nakladatelství RDR Books obhajuje svoji verzi - totiž právo vydat nezávislého literárního průvodce. Pokud by Rowlingová u soudu vyhrála, bylo by to podle něj "dramatické rozšíření copyrightu", které by v důsledku postihlo nejen vydavatele lexikonů, ale encyklopedií vůbec.

Tajná epizoda o HP

21. srpna 2008 v 22:13 ZAJÍMAVOSTI
Co se dělo před tím, než se narodil Harry Potter? Od úterý to ví majitel karty, na nějž autorka příběhu o čarodějnickém učni Joanne Rowlingová napsala krátkou povídku. Ručně psaná karta s osmi sty slovy byla včera v aukci prodána za 25 tisíc liber.
Přesně pětadvacet tisíc liber, tedy v přepočtu 771 tisíc korun, stála krátká epizoda, která předchází populárnímu příběhu. Výtěžek z dražby pořádané britským knihkupeckým řetězcem Waterstone´s je určen na charitativní účely.
Text Rowlingové má podobu karty o rozměru A5 a obsahuje 800 slov. Prodán byl ani ne rok po vydání sedmého a posledního dílu příběhů čarodějnického učně nazvaného Harry Potter a relikvie smrti.
Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řád
Dražba, do níž nabídlo svoje původní krátké epizody 13 slavných spisovatelů a ilustrátorů, vynesla celkem 47 150 liber - téměř 1,5 milionu korun.
Prodala se v ní mimo jiné dílka britské spisovatelky a držitelky Nobelovy ceny za literaturu 2007 Doris Lessingové, laureátky prestižní britské Man Bookerovy ceny Margaret Atwoodové nebo anglického dramatika Toma Stopparda.
Peníze putují na konto organizace Dyslexia Action, která bojuje proti dyslexii, a anglického PEN-klubu, který prosazuje literaturu jako prostředek porozumění.
Joanne K. Rowlingová na festivalu spisovatelů v Torontu"Bylo to zábavné psát na kartu a jsem naprosto nadšená, že se získalo 25 tisíc liber ve prospěch dvou organizací, které si to zaslouží," řekla Rowlingová.
Přečtěte si text Rowlingové
V příběhu, který se odvíjí tři roky před narozením Harryho Pottera, se objevuje James, otec mladého čaroděje, a postava ze ságy Sirius Black. Oba se střetnou s policisty a unikají strážcům pořádku díky kouzlům.
Karta, která je psaná rukou, datovaná 28. května 2008 a podepsaná Joanne Rowlingovou, končí slovy: "Po této epizodě už nebudu pokračovat, ale bylo to zábavné" - zjevnou narážkou na spekulace, že plánuje osmý díl Harryho Pottera, nebo že už ho dokonce začala psát.

Zajímavosti

21. srpna 2008 v 20:31 ZAJÍMAVOSTI
  • Harry Potter and the Half-blood Prince je první knihou, která je v Británii vydána ve stejnou chvíli jak v normální tištěné, tak v brailleovské edici.
  • Jméno hudební skupiny Sudičky (The Weird Sisters), která hraje na Bradavickém plese ve čtvrtém dílu, je odkazem na dílo Williama Shakespeara. Jedna ze skladeb soundtracku k třetímu filmu je právě ztvárněním písně tří sudiček ze hry Macbeth.
  • Bradavický vlak, kterým se studenti dopravují z Londýna do školy, vyjíždí z nástupiště "devět a tři čtvrtě" na King's Cross Station. Rowlingová zde vyšla z britské legendy, podle které je pod 10. nástupištěm pochováno tělo jednoho z keltských válečníků, a také proto, že se na 'King's Cross Station' seznámili její rodiče.
  • Přítelem a spolupracovníkem Albuse Brumbála v knize Kámen mudrců je Nicolas Flamel. Alchymista stejného jména skutečně žil v Paříži, kde je po něm a jeho ženě pojmenováno několik ulic.
  • Kromě Flamela je jedinou skutečnou postavou v knihách Natalie McDonaldová, studentka zařazená do Nebelvírské koleje. Tato Harryho fanynka poslala autorce e-mail, ta však stihla odepsat až den poté, co dívka zemřela na rakovinu. Po její smrti udržovala Rowlingová kontakt s její matkou a rozhodla se zařadit ji do čtvrtého dílu.
  • Mnoho scén odehrávajících se v Bradavické škole se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.

Bude Harry Potter v posledním díle nahý?

21. srpna 2008 v 20:26 !!! N E W S !!!
Harry Potter a princ dvojí krve byl k nelibosti fanoušků přesunut až na léto příštího roku, ale začínají se objevovat zajímavé zprávy o posledním díle. V něm by se měl totiž představitel Harryho Daniel Radcliffe objevit zcela nahý.
Ta zpráva byla pro mnohé dost šokující. Zatímco se měl Harry Potter a princ dvojí krve objevit v kinech už teď v listopadu, všude už běhaly první upoutávky a fanoušci si začínali nedočkavě kupovat lístky na premiéru, hodně jich zaplakalo. Warner Bros. totiž oznámilo, že se Princ dvojí krve přesouvá až jaro roku 2009. Ne že by se muselo něco z filmu přetáčet, film je údajně kompletně hotový a všichni jsou na něj nadmíru pyšní, ale Warner Bros. teď prostě docela dost vydělalo na Temném rytíři a na léto nemá studio připraveno mnoho hitovek, a tak si jistý komerční tahák prostě ušetřili na letní sezonu příštího roku.
Není to ale jediná zajímavá zpráva, která se objevila v souvislosti s čarodějnickým studentem Harrym Potterem. Jak už možná víte, poslední knižní díl Harry Potter a Relikvie smrti bude zfilmován na dvě části a v jedné z nich by se měl, údajně snad na žádost samotné autorky J.K. Rowlingové, objevit představitel Harryho Daniel Radcliffe úplně nahý. "Nejdřív jsem si myslel, že budu mít v té scéně alespoň nějaké spoďáry na sobě, ale očividně ne," řekl na to herec. "Něco takového jsem už ale dělal v divadle, takže to pro mě nic není." Naráží samozřejmě na kontroverzní hru Equus, ve které také vystupoval úplně nahý. Samozřejmě, fanynky Daniela Radcliffa nemohou očekávat, že v Harrym Potterovi a Relikvii smrti ukáže Harry nějak detailněji své intimní orgány. To by s přístupností udělalo pořádnou paseku. MPAA se dívá na obnažený penis asi tak stonásobně přísněji než na brutalitu a nahé dámy. Je to divné, ale je to tak.