Srpen 2006


wallpapers 2

9. srpna 2006 v 20:52 WALLPAPERS
gof24b.jpggof25b.jpggof30b.jpggof32b.jpggof38b.jpggof39b.jpgharryvolde_01_800.jpegwallpaper70_kopie.jpgwallpaper75_kopie.jpgwallpaper91_kopie.jpg


Bradavická jídla a pití

8. srpna 2006 v 20:43 ZAJÍMAVOSTI
Chtěli by ste vědět co domácí skřítkové vaří v Bradavicích pod Velkou Síní.

Obdivovali jste vždy máslový ležák a chtěli by jste ho ochutnat?
Dva recepty jak uvařit máslový ležák.

Máslový Ležák 1
Přísady:(pro 4 osoby) 1/2 litru mléka; 1/2 litru tmavého piva; 60g cukru; 4 vejce; 4 ks hřebíčku; špetka skořice nebo 1 ks celé skořice.

Čas: 10 minut

Rozmixujeme dobře všechny přísady a pak ohřívejte na mírném ohni , až dostanete hutny nápoj.Ihned podávejte v šálcích nebo pohárech.

Máslový Ležák 2
Přísady:(pro 1 osobu)1 sklenice nealkoholického piva; oříšek; máslo; šlehačka.

Čas:10 minut

V jedné nádobě nechejte rozpustit máslo, ve druhé zahřejte pivo(ne moc).Smíchejte rozpuštěné máslo s pivem. Nakonec přidávejte po lžičkách šlehačku a míchejte tak dlouho, až se vytvoří hustý krémový nápoj.
Dobrou Chuť

FAKTA

8. srpna 2006 v 20:40 Fred a George WEASLEYOVI
James hraje Freda Weasley a Oliver hraje George Weasley
Celé jméno: James Andrew Eric Phelps a Oliver Martyn John Phelps
Datum narození: 25. února 1986
Místo narození: Sutton Coldfield, Anglie, Spojené království
Výška: oba dva měří stejně (ale nevím kolik, to tam nebylo v centimetrech)
Sourozenci: žádné jiné nemají
Životopis: Oliver and James Phelps se narodili 13 minut od sebe 25. února 1986. Oba mladí muži mají vždy ukázkové, skvělé a zajímavé herecké výkony a myslím že budou mít hodně nabídek k dalším filmům. V současné době navštěvují 1.ročník Arthur Terry School, kde zůstanou do doby promování. Zatím máme plány do budoucna pouze tyto: budeme hrát ve filmech a chceme pokračovat ve studiu.
Oblíbené:
Kapely: James: Foo Fighters, Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, Eagles, Queen, a v poslední době R&B. Oliver: Creed, Foo Fighters, Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, Eagles, a Queen
Hudba: Oba mají rádi rockovou muziku
Díl Harryho Pottera(kniha): James: Vězeň z Azkabanu (3.díl) Oliver: Ohnivý pohár(4.díl)
Film: James: Pearl Harbor Oliver: Mumie se vrací
Barva: James: červená Oliver: modrá
Fotbalový team: James: Birmingham Blues Oliver: Aston Villa
Školní předmět: James: Angličtina Oliver: Zeměpis
Citát:
"Bylo to velmi zábavné pracovat na tomto filmu, beru to jako zaplnění svého volného času." *řekl o filmu HP James
"Pracovat po boku hvězd s velkým jménem bylo fantastické, ale vedle nich jsem si připadal takový potopený." *řekl Oliver o filmování
Filmografie:
Harry Potter a Ohnivý pohár(2005) Fred and George Weasley
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu(2004) Fred and George Weasley
Harry Potter a Tajemná komnata(2002) Fred and George Weasley
Harry Potter a Kámen Mudrců(2001) Fred and George Weasley
Kontakt:
JOP Project
PO box 9765
Sutton Coldfield
West Midlands
B75 5XB
England
!NEWS!

7. srpna 2006 v 21:50
Harry Potter a Fénixův řád bude mít v České Republice a na Slovensku premiéru 19. 7 . 2007!!!

Místa natáčení Harryho Pottera

7. srpna 2006 v 21:49 ZAJÍMAVOSTI
Hrad Alnwick:
Kdysi nedobytné sídlo vévody z Northumberlandu, situované nedaleko skotských hranic, poskytlo své hradby, bašty, věžičky a padající mosty exteriérovým scénám v Bradavicích. Lekce létání na koštěti a utkání ve famfrpálu se odehrávají na vnějším nádvoří.
Katedrála v Durhamu:
Nádherná románská katedrála z 11.století se propůjčila k natáčení interiérových scén v bradavické škole. Točilo se zejména v triforiu(galerie nad chrámovou lodí) a v kapitule. Přilehlý klášter byl kvůli natáčení zimních scén pokryt umělým sněhem.
Katedrála v Gloucestru:
Kapitula nejvýstavnější románsko-gotické katedrály severní Evropy posloužila čarodějnickým učňům jako bradavická ložnice. Jihozápadní portál kláštera filmaři okopírovali a ve zmenšené podobě použili jako vchod do nebelvírské koleje.
Lacocský klášter:
Společenská místnost kláštera, tzv."warming room", se v Harrym Potterovi proměnila ve školní třídu. Ve filmu si zahrála také zdejší sakristie-představuje laboratoř profesora Snapea, odborníka na lektvary a Harry noční můru.
Oxfordská univerzita:
Prastará oxfordská Christ Church College je současně katedrálou. V jejím refektáři ze šestnáctého století, jehož strop je zdoben více než šesti sty erby, se natáčely scény v jídelně, kam sovy přinášejí bradavickým studentům jejich poštu. Oxfordská knihovna Bodleian Library zase poskytla své interiéry knihovně v Bradavicích. Součástí budovy je i teologická fakulta, která se v Harrym Potterovi proměnila v obyčejnou školní marodku.
Bracknell:
Dům číslo 4 v Zobí ulici, Příbytek Harryho nelaskavých pěstounů-strýce Vernona a tety Petúnie Dursleyových-se ve skutečnosti nachází v městečku Bracknell na adrese Picket Post Close 12 ve čtvrti Martin's Heron.
Australia House, Londýnské zoo, nádraží King's Gross:
Tři krátké, ale výrazné scény z Harryho Pottera se natáčely přímo v Londýně: budova australského velvyslanectví z roku 1918 se proměnila v banku spravovanou rodinou skřetů Gringottových, přičemž celá přízemní hala byla opředena umělými pavučinami. Londýnská zoo a nádraží King's Gross si ve filmu zahrály "samy sebe".
Black Park:
Park o rozloze 280 hektarů, nacházející se v Buckinghamshireském hrabství, poskytl přírodní kulisy lesu obklopující Hagridovu chatrč. Samotné obydlí dobráckého obra filmaři v parku vybudovali z nepálených cihel a slaměných došků.
Nádraží v Goathlandu:
Nádražíčko v poklidné vesnici Goathland na sever od yorkshireských vřesovišť se prakticky nezměnilo od roku 1865. V Harrym Potterovi a Kameni mudrců si zahrálo konečnou stanici Bradavického expresu.


Dan, Emma, Katie a Rupert

7. srpna 2006 v 21:45 ROZHOVORY
Moderátor: Věřte nebo ne, ale jsme asi hodinu v Londýně v tropickém Wartfordu na natáčení Harryho Pottera a fénixova řádu. Tady uvnitř - v Bardavicích je velká, velká hodovní síň. Tady to všechno filmují, je to neuvěřitelné. Ale podívejte se na to......Pojďme se podívat na Harryho Pottera - on je hit desetiletí! Čtyři filmy už byly vydány, páty se teď točí. A já sem tady na natáčení exkluzivně pro Sunrise.
Dan: Ahoj. Když jsme byli s otcem v Austrálii minulý rok, stali jsme se závislí na Sunrise a jeho sledování.
Moderátor: Kamaráde, vy jste nám spříjemnili den.
Dan: Oh, skvělé.
Moderátor: Když se to všechno příšerně pokazí, víš...
Dan: Přesně.
Moderátor: Budeš mít štaci na Sunrise.
Dan: Jo! Výborně!
Moderátor: To je Dan Radcliffe, meteorolog.
Dan: Ve skutečnosti jsem vždycky chtěl dělat věci kolem počasí. Protože vy nemusíte brát věci tak vážně.
Moderátor: Jo, jako Grant.
Dan: Jo jako Grant. Grant, kterému narostly vousy.
Moderátor: Prostředí tohoto filmu je tak moc utajené, ale když jsme mluvil s Emmou Watson, tak byla šťastná, že mi to může všechno říct. Typické! A hádej co? Její postava Hermiona stále bojuje s Ronem.
Emma: Vlastně jsem právě dotočila scénu, kde seřvu Rona a šlehnu s ní kouzlem o zeď, protože dělá velmi sexistický komentář. Ale jinak spolu vycházíme moc dobře. Je to skvělé.
Moderátor: A Harry konečně dostane holku.
Emma: Jo, má svůj první polibek na plátně s Cho. Takže je na cestě. Opravdu je.
Dan: Ještě jsme netočil scénu s polibkem. Měli jsme to točit další den, ale jak víte, měl jsme chřipku. Takže Katie tahdy utekla, bohužel. Ale dostanu ji.
Moderátor: Změnili jste se? Zůstali jste stále stejně milé osoby?
Katie: Dobře, ptala jsem se na druhý den své kamarádky, jestli si myslí, že jsem se změnila.
Moderátor: Skrz své právníky.
Katie: Ne. A ona řekla, že moc ne. Nehledě na to, že jsem víc sebejistá a někdy trochu nafoukaná.
Moderátor: Dobře, hvezdy by mohly dospět, ale pojĎme čelit tomu, že vždycky máte čas na to, abyste na natáčení udělali nějaké dobré staré vtípky.
Rupert: Míval jsme problém se smíchem. Ale neměl jsem žádný důvod, abych se začal smát. A skutečně jsem toho hodně zkazil.
Dan: Musím říct, že my oba, Rupert i já, máme o hodně lepší. Zvláště u druhého filmu jsme bývali strašní ve spontálních záchvatech histerického smíchu. A nejhorší bylo, že jsme nedokázali říct proč. Proč se smějete? Nevíme, je to vtipné. Ale vy nepotřebujete důvod, když vám je 12.
Moderátor: Budete mít pořádnou práci jednoho dne, Emmo?
Emma: Budu mít pořádnou práci? Já nevím. Chci dokončit své vzdělání a opravdu chci jít na univerzitu. Problém je, že se zajímám o tolik různých věcí a nemůžu si vybrat. Neumím si představit, že si vyberu jednu cestu, kterou chci jít.
Moderátor: Volný rok v Austrálii. to potřebuješ.
Emma: To je cesta, kteru jít! Vidíte, to je to, co udělal můj táta - řekl, měla bys jít na rok do Autrálie.
Moderátor: Nech to na mně, strýčet Jonno všechno zařídí.
Emma: Vy to zařídíte. Cool.
Moderátor: Máš už přítelkyni?
Dan: Vlastně ne. Právě teď žádnou nemám.
Moderátor: Takže, začněte psát dopisy děvčata, jsou to dobré zprávy.