životopis Snape

26. července 2006 v 20:40 |  SEVERUS SNAPE - Alan Rickman
Severus Snape se narodil 9. ledna 1960. Vystudoval na čarodějnické škole v Bradavicích, kde navštěvoval Zmijozel. Navštěvoval stejný ročník, z něhož vyšli Harryho otec James Potter, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Sirius Black.

Mezi Jamesem Potterem a Severusem Snapem panovala hluboká nenávist. Snape ho proto všemožně sledoval a snažil se ho dostat do problémů. To se mu málem stalo osudné. Sirius Black ho totiž vlákal do tajemného tunelu pod vrbou Mlátičkou, kde v té době pobýval Remus Lupin ve své vlkodlačí podobě. Pokud by ho Potter včas nevaroval, byl by ho Lupin roztrhal. Je to těžko pochopitelné, ale díky tomu se Snapeova nenávist ještě prohloubila, protože se nyní cítil být za záchranu života zavázán svému největšímu nepříteli.
Severus Snape v současné době učí v Bradavické škole čar a kouzel Lektvary, ale usiluje o místo učitele Obrany proti černé magii. Kromě toho je ředitelem Zmijozelu. Albus Brumbál, ředitel školy, Snapeovi věří jako vlastnímu synovi a to i přesto, že byl Snape v minulosti přívržencem Lorda Voldemorta, tzv. Smrtijed. Brumbál o něm řekl: "Severus Snape skutečně byl Smrtijed. Přešel však zpět na naši stranu ještě před Voldemortovým pádem a za cenu obrovského osobního ohrožení se stal naším zvědem. V této chvíli už není o nich víc Smrtijed než já."
Jeho studentská léta a spojitost se Smrtijedy popsal Sirius Black takto: "Od chvíle, kdy jsem zjistil, že tu Snape učí, pořád přemýšlím, proč ho Brumbál přijal. Snapea černá magie vždycky přitahovala, už jako student tím byl pověstný. Býval podlézavý, úlisný kluk s mastnými vlasy" .... "Hned od samých začátků v Bradavicích znal víc zaklínadel než polovina kluků ze sedmého ročníku, a patřil k partě ze Zmijozelu, z které pak skoro všichni skončili jako Smrtijedi." ... Ale pokud vím, Snapea nikdy neobvinili, že by byl Smrtijed - i když to příliš neznamená. Spoustu jich nikdy nechytili, a Snape je rozhodně dost mazaný a chytrý, než aby se dostal do maléru."
Snape sice na stranu dobra přešel, ale ve škole tak rozhodně nepůsobí. Chová se přesně tak, jak by se od ředitele Zmijozelu dalo čekat. Při vyučování (a nejen při něm) nadržuje studentům ze své koleje a ostatní bez milosti trestá (často neprávem). Nejvíce má spadeno na Harryho Pottera, který nejen že je synem nenáviděného Jamese, je navíc velice slavný díky jizvě ve tvaru blesku, kterou mu způsobil Lord Voldemort, takže i závist tu hraje své. V prvním studijním roce Harryho Pottera mu však Snape během famfrpálového zápasu zachránil život. Brumbál k tomu Harrymu řekl: "... Profesor Snape se nedokázal smířit s tím, že je tvému otci zavázán... opravdu si myslím, že během letošního roku se tě tak usilovně snažil chránit, poněvadž si říkal, že tím si vyrovná účtu s tvým otcem. Pak už by mohl jen v klidu dál nenávidět jeho památku."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama