životopis a fakta - McGonagallové

26. července 2006 v 20:43 |  MINERVA McGONAGALLOVÁ - Meggie Smith
MINERVA MCGONAGALLOVÁ
VZHLED
Vlasy: Černé, sepnuté do drdolu
Oči: malé, korálkovité; nosí hranaté brýle
Charakteristické rysy: Zvěromág, přeměňuje se v kočku; zřídkakdy se usmívá
DATA
Narozeniny: 4. října (zdroj JKR)
Rok narození: přibližně 1925
Bradavice: Začala vyučovat v prosinci 1956. V současné době ředitelkou.
Kolej: Nebelvír (navštěvovala asi 1936-43).
Obor: Přeměňování
Kancelář: První patro (po hlavním schodišti)
Zájmy: Je velmi zapálená do Famfrpálu
FAKTA O MCGONAGALLOVÉ (KNIHY 1-6)
V současné době je ředitelkou Bradavic (Princ dvojí krve, kapitola 29). Před Brumbálovou smrtí působila jako zástupkyně ředitele a současně byla jednou z Brumbálových nejvěrnějších příznivců.
Působí velice vážně a přísně s jen velmi malým pochopením pro ty, kteří porušují pravidla. Nezastaví se ani před tresty pro studenty z vlastní koleje, Nebelvíru, je schopna odebrat jim body i kdyby to znamenalo ztrátu kolejního poháru. Dokonce se dá říci, že ve svém zápalu odebírá studentům Nebelvíru nepřiměřené množství bodů (např. 50 bodu odebrala Nebelvírskému studentovi za to, že nebyl v posteli a toulal se po hradě, ihned potom co odebrala pouze 20 bodů Zmijozelskému studentovi za stejný přestupek). Nebelvírští studenti vždy rádi poznamenávají, že by si přáli, aby je upřednostňovala stejně tak jako Snape upřednostňuje studenty ze Zmijozelu.
McGonagallová je Zvěromág schopný přeměnit se do mourovaté kočky. Když je kočkou, její skvrny kolem očí mají podobný tvar jako brýle které nosí (Harry Potter a kámen mudrců, kapitola 1)
V Bradavicích vyučuje Přeměňování. Je přesvědčena, že ostatní formy magie jsou o něco méně elegantní a jednodušší než Přeměňování. Je známá tím, že dává obrovské množství domácích úkolů.
Je zřejmé, že McGonagallová a Hermiona mají mnoho společného. Především určitou striktnost v dodržování pravidel. Obě jsou popisovány jako obzvláště chytré. McGonagallová zařídila Hermioně ve třetím ročníku používání Obraceče času, díky kterému si mohla přibrat hodiny navíc. (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, kapitola 5)
McGonagallová jen velmi málo ukazuje svou jemnější stránku. Když jí Harry a Ron oznámili, že jdou na ošetřovnu navštívit Herminonu, která byla tou dobou zkamenělá, dala jim svolení se slzou v oku (HP a Tajemná komnata 16). Plakala, když zjistila že Lily a James Potterovi byli zavražděni (HP a Kámen mudrců 1).
McGonagallová nosí smaragdově zelený plášť; na noc kostkovaný župan a síťku na hlavě (HP a Kámen mudrců 14, HP a Vězeň z Azkabanu 13) Nosívá krajkový kapesník. Nikdy nenechává vlasy rozpuštěné, ani v případě kdy měla na vánoční party v roce 1991 klobouk. Dokonce se chichotala a zčervenala když jí lehce podnapilý Hagrid políbil na tvář. (HP a Kámen mudrců, 12) Na vánočním plese v roce 1994, měla červeně kostkovaný společenský hábit a okolo okrajů kouzelnickém klobouku měla velmi ošklivý věnec bodláků. Tančila s Ludo Pytlounem. (HP a Ohnivý pohár, 23)
McGonagallová je opravdový fanoušek famfrpálu. Horlivě podporuje Nebelvírský tým. Když viděla jak Harry chytl v prvním díle Pamatováček, okamžitě jej učinila týmovým chytačem a opatřila mu koště (což bylo proti pravidlům).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama