rozhovor s Danem o Ohnivém poháru

26. července 2006 v 20:30 |  ROZHOVORY
Jak vidíš Harryho ve čtvrtém díli? Vypadá to ,že v nerozlučné trojce to začíná trochu skřípat .......
D: To je pravda, Harry ve větší části filmu přijde o svého nejlepšího kamaráda Rona. Když Ohnivý pohár vyplivne Harryho jméno, Ron si myslí, že se dostal do turnaje podvodem, a pohádá se s ním. Celé to vyvolá dost nevole, dokonce i kluci z Nebelvíru se obrátí proti němu. Harry něco podobného už jednou zažil, když ho ve dvojce pokládali za dědice Salazara Zmijozela, tenkrát se ale mohl opřít o Rona. Teď ho nemá, takže je hodně náladový...
Navíc lidi, kteří mu obvykle pomáhají, jako třeba Brumbál, mu teď pomoci nemůžou a Harry musí hodně spoléhat na své síly, ne ?

D: Přesně tak. Poprvé vidíme Brumbála jako tsarého pána, který úplně neví, co má dělat, a ztráci půdu pod nohama. O tom si se mnou Mike Newell taky povídal. V předchozích tech dílech byly Bradavice pro Harryho útočištěm, už díky Brumbálovi si tam připadal v bezpečí, dokonce i když tam pronikl Sirius Black. Teď se iluze o Brumbálově všemocnosti rozpadne a Harry pozná, že mu v Bradavicích hrozí stejné nebezpečí, jako kdekoli jinde..


Kniha je dost temná snažil se to Mike nějak vyvažovat humorem?
D: Jak říkáte, kniha je mnohem temnější a nebylo by správné snažit se to nějak výrazně odlehčit, protože bychom se tím zpronevěřili předloze. Na druho stranu podle mě pplatí, že čím je film temnější, tím je v něm i více humoru. A Mike si dal záležet i na tom,aby tu byly zábavné scény, jako protuváha temné atmosféry, aby tím kontrastem všechny ty hrůzy podtrhl. Hodně legrační je to, jak se kluci snaží splašit nějakou holku na vánoční bál. V tomto ohledu jsme si nemohli přát lepšího režiséra, vždyť Čtyři svatby a jeden pohřeb jsou jedna z nejlepších komedií vůbec.

Harryho trápí spousta věcí včetně neopětované lásky k Cho.....
D: Harry v tomhle směru není žádný hrdina a s děvčaty to prostě neumí. Vyrůstal s Dursleyovými, a ti s ním sotva prohodili pár slov, takže rad o tom ,jak se chovat k dívkám od nich samozřejmě nepochytil. Nemá tušení jak Cho pozvat na rande , donoce ani neví, jak se má v její přítomnosti chovat, jak mluvit. Tohle bude podle mě bízké úplně každému klukovi, protože takhle neohrabaný se napoprvé cítil snad každý.
Ve filmu se poprvé objeví Voldemort. Jako bylo točit scénu s ním???
D: Bylo to jedinečné.Takhle nervózní jsem nebyl za celé čtyři roky, protože jsem tomu chtěl dát maximum.Všechno co jsme dělali předtím,spělo právě k téhle scéně.Na tu konfrontaci s Voldemortem čekal každý.Ne že bychom byli pod tlakem, ale všichni jsme se na to těšili a zároveň cítili zodpovědnost, aby to bylo prefektní a abychom nezklamali fanoušky.


Harry toho musí hodně zvládnou, obzvláště ve pojitosti z Turnajem tří kouzelnických škol a třemi úkoly, které při něm musí splnit...
D:Nejdříve se postavím drakovi.Letím na koštěti a mám zachránit zlaté vajíčko, které střeží právě tenhle drak.Filmovalo se to podobně jako famfrpál, kdy před modrým plátnem sedím na koštěti.Musel jsem ale udělat ještě něco jiného - a ani tu ze sebe nebudu dělat hrdinu,bylo to děsivé- zkrátka a dobře kvůlu scéně kdy mě drak trefí a srazí z koštěte, jsem volným pádem klouzal asi patnáct metrů po střeše postavené ve studiu.První tři pády byly děsivé,pak mě to svým způsobem začalo bavit, ale na začátku ....... Podrželi mě tam,napočítali do tří a pak mě prostě pustili.Ale jsem vážně rád, že jsem to udělal, jinak by diváci v téhle scéně neviděli moji tvář, protože by to za mě dělal kaskadér.

A co druhý "podvodní " úkol??
D: Na to jsem se připravoval šest měsíců předem a bylo to úplně fantastické. A taky dost bizardní, bylo to regulérní prostředí s reflektory a kamerami , ale pod vodou. Pořád jsem musel dělat to samé ,ale za mnou bylo modré plátno a já se proháněl nádrží, kterou nechali postavit specialně pro tyto záběry.Byl to skvělý zážitek, a nebýt Harryho Pottera nejspíš bych se k tomu nikdy nedostal.

Co bylo pod vodou nejtěžší?
D: Neville dá Harrymu žaberník, po kterém mu narostou žábry.Harry je tudíž jako ryba a nesmí vypouštět žádne bublinky, takže jsem musel zadržovat dech v puse a nesměl jsem ho vypustit.Taky jsem občas musel pronést taky nějakou tu repliku, což bylo hodně těžké.Pak jsem všechny ty věty musel nadabovat - to přinesli krabici, natočili do ní vodu, strčili dovnitř mikrofony a pak jsem musel strčit halvu pod vodu a odříkat ty věty,aby se zachytil ten správný bublavý zvuk, bylo to hodně zvláštní.

No a konečně třetí úkol, který se celý odehrává v bludišti....
D: V bludišti jsme celkem strávili v kuse asi dva týdny a všem z toho klaustrofóbního prostředí začalo hrabat.Ale natáčení to prospělo - Mike měl takovou představu, že na počátku jsou všichni ner)ozní jako psi, ale pořád jsou to lidé.Čím jsou ale dál, tím větší se z nich stávají zvířata,primitivní divoši,protože bludiště je k tomu dohání. Celá ta pasáž je hodně strašidelná,temně nasvícená,taková předehra ke konfrontaci s Voldemortem. Myslím, že lidé se u ní budou hodně bát a to je dobře ......
Cedrik přijde o turnaji o život,stane se první obětí Lodra Voldemorat po tom co znovu povstal ...
Harryho a Voldemortova hůlka se spojí - Priori Incatatum ..........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STK STK | Web | 26. července 2006 v 20:41 | Reagovat

http://stk-download.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama